Akvarelliplokid

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 42

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 42

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 42

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2

Akvarellvärve peetakse „universaalseks“ kunstimaterjaliks. Lapse tutvumine joonistamisega algab paksude eredate akvarelltuubidega. Samal ajal peavad professionaalsed kunstnikud seda kõige keerulisemaks maalimistehnikaks. Akvarellvärvidega on maalitud nii palju kuulsaid meistriteoseid, et nende loetlemiseks ei piisa isegi paarist raamatust.

Kui otsustate end selles tehnikas proovida, otsite lapsele tooteid või soovite osta professionaalse joonistamise jaoks tarvikuid, siis te vajate kvaliteetset paberit. Vesise värviga töötades saavad tavalise tihedusega lehed kiiresti märjaks. Akvarellide jaoks spetsiaalsed paberitooted ei deformeeru, mis tõttu need sobivad igaks kunstitehnikaks.

Paberi mõõtmed, tihedus, immutus: kuidas valida?

Akvarellplokkide valimisel arvestage järgmiste paberi spetsifikatsioonidega.

 1. Tekstuur. Tekstuure on kolme tüüpi: kuum (HP), külm (CP) ja töötlemata (Rough). Kuumpressimise teel saadud lehtedel on sile pind ja need sobivad „joon“- ja „pesemis“tehnikate jaoks. Külmpressitud albumi lehed on pool sileda tekstuuriga, mistõttu neid kasutatakse erinevate joonistamistehnikate jaoks. Töötlemata tekstuur on väga krobeline, seetõttu kasutavad neid kunstnikud, kes töötavad suurte maalidega, kuivade pintslite või kraapimitehnikas.

 2. Tihedus. Paber tihedusega 180–150 g / m2 ei deformeeru ega saa märjaks. Optimaalne parameeter on 200–250 g / m2 (igapäevaste ülesannete ja koolijooniste jaoks) ning kogenud spetsialist peaks tähelepanu pöörama plokkidele, mille lehed on tihedusega 300–450 g / m2.

 3. Koostis. Vastupidav paber koosneb tselluloosist, millele on lisatud puuvillakiud (enamasti) ja vesi. Puuvillakiud kuivavad kiiresti ning ei deformeeru ega saa märjaks.

 4. Immutamine. Spetsiaalsete hüdrofoobsete ainete olemasolu tõttu tõrjub see vett. Neid lisatakse paberitoormele lehe valmistamise etapis või rakendatakse juba valmistootele. Esimene variant maksab natuke rohkem ja sobib professionaalsetele kunstnikele, teist saab hankida lastele.

 5. Mõõdud. Kunstnikud kasutavad lehti mõõduga A4 ja A3. A4 formaadis standardsuuruses albumit võib kaasa kui liigute palju või kohvikus, suuremat A3 suurust kasutatakse töökojas tavaliselt koos molbertiga.

Toodete tüübid

Nii lapsele, harrastuskunstnikule kui ka akvarellitehnikas töötavale professionaalile on vaja spetsiaalseid akvarellplokke, aga ka albumeid. Mis vahe neil on?

 • Albumid - klambriga või spiraaliga. Album on ideaalne kingitus lapsele või algajale kunstnikule. See sobib visanditeks, joonisteks ja erinevate tehnikate harjutamiseks.

 • Plokid (liimitud). Plokk on pakk lehtedest, mis on kinnitatud liimiga piki ühte serva. Plokki võib võtta kaasa õue või näiteks kohvikusse.

 • Mapid. Parim variant kunstikoolide õpilastele, maalikunstnikele, üliõpilastele, kutsemeistritele. Mapis lehed ei ole millegagi kinnitatud, nii et saate katta kaant kõigega, mida vajate.

KUNST & HOBI e-poes saate osta albumeid, kaustu ja plokke suurusega A4 ja A3. Valige kunstitarbeid endale ja oma lastele!