Šabloonid

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 445

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 445

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Tooted 1 kuni 24 koguhulgast 445

Lehekülg:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Šabloonid dekoratiivseks maalimiseks ja scrapbookinguks

Kui te ei oska joonistada, ei tähenda see seda, et peate iga kord pöörduma spetsialisti poole, kui soovite luua mööblile, seintele või ustele eksklusiivset sisustust! Kasutades šabloone dekoreerimiseks saate väga kiiresti mis tahes pinna üle värvida, isegi kui teil pole kunstimaali oskusi. Lisaks kasutatakse šabloone scrapbookingu loomiseks.

Šabloon on kleepuv leht, millel on juba välja lõigatud konkreetne kujutis. Šabloonide kasutamine on väga lihtne: kleepige leht esemele või albumile ja kandke peale värv. Eemaldage kleepuv leht, kui värv kuivab ja näete ilusat, ühtlaste servadega kujutist! Ärge kiirustage šablooni minema viskama, sest enamik neist on mõeldud korduvkasutamiseks.

Šabloonide loomine – kunst, mis on sündinud Idas

Jaapanlased ja hiinlased kasutasid šabloone II aastatuhande alguses pKr. Juba 15. sajandil oli see kaunistamiseviis teada Euroopas. Tänapäeval on šabloonide kaudu maalimine väga nõudlik. Isegi kui kasutada valmisšablooni, saab meister näidata oma loomingulist olemust ja eesmärki.

Šablooni abil saab jooniseid peale kanda mis tahes sisepinnale.

Šabloonidega kaunistatakse tihti:

 • mööblit – toole, laudu, öökappe, jm;

 • seinu ja uksi;

 • vaase, lambivarjusid, kardinaid ja muid väiksemaid esemeid;

 • uksi ja aknaaluseid.

Sisekujundajad soovitatavad kasutada maalimist teatud kujundusefektide saavutamiseks. Näiteks kolmemõõtmeline pilt aitab ruumi visuaalselt laiendada ja lüliti kõrval olevale seinale või käepideme kõrval olevale kapile trükitud keskmise suurusega rõõmsameelsed joonistused saavad interjööri esile tõsta.

Šabloonide valmistamine scrapbookinguks KUNST & HOBI-s.

Šabloone saab valmistada erinevatest materjalidest, kuid kõige levinumaks peetakse vinüüli. Vinüülšabloonid on õhukesed PVC-lehed, mida saab korduvalt liimida. Neid on mugav kasutada aerosoolvärvidega. Pärast pealekandmist tuleb selline leht puhastada värvist, et see ei jätaks järgmiseks korraks jälgi. Vinüülšabloonid on saadaval KUNST & HOBI e-poes.

Šabloone kleebitakse kuivale ja puhtale pinnale. Seda reeglit tuleks järgida ka siis, kui kleeppaberit kantakse horisontaaltasapinnale. Kui leht kleepub pinnaga hästi, saab meister luua ühtlaste servadega mustrit.

Tähelepanu! Ärge kandke šablooni värvimata valgele paberile, vastasel juhul kleepub see nii kindlalt, et selle eemaldamine muutub väga raskeks.

Kuidas värvida šabloone?

Värvi saab kanda pideva kihina või täpselt. Maali loomiseks kasutatakse mis tahes segusid: mida stabiilsem on koostis, seda kauem joonis kestab. Värv peaks olema piisavalt paks, vastasel juhul valgub ta laiali ja pilt muutub ebaselgeks.

Lamedale šabloonile värvi pealekandmiseks on kaks võimalust:

 • Ühevärviline. Näib, et pole midagi lihtsamat - lihtsalt kleepige šabloon peale ja värvige tühjad kohad. Tegelikult soovitatakse seda pealekandmismeetodit kasutada ainult vägatasasel pinnal, vastasel juhul rikuvad aluskihid mustrid. Ühevärvilise maalimise jaoks on parem valida vinüülversioon. Meil on müügis suurte ja väikeste kaunistustega šabloone.

 • Polükroom. Värvide segamise vältimiseks on soovitatav kasutada iga pildi jaoks erinevaid šabloone. Saate kinnitada ühe šablooni kaunistatavale pinnale, rakendades samal ajal eri osadele erinevaid värve, kuid see tehnika nõuab meistrilt suurt hoolt.

Kas olete otsustanud teha dekoreerimist või scrapbookingut? Võite osta valmis šablooni KUNST & HOBI e-poest või luua omaenda. Šabloonide loomine pole lihtne, kui te pole kunagi dekoratiivseid toorikuid loonud, on parem kasutada valmis näidist